Fanka Tu Pilnuje

* 17.05.2010

matka: Moja Mila Tu Pilnuje

otec: Frisko vom Hause Luka

svod: 16.4.2011 Štěpánov

svodový kód:  5/2a/N3
 

DKK: 3/1

 

  Fanka Tu Pilnuje alias Riva dostala své jméno od naší dcerky ihned po příjezdu k nám domů. Ta jí ve svých necelých třech letech, začala říkala "ryba". No a protože volat na hovawartku "rybo" by bylo dost hloupé, rozhodla se panička změnit alespoň jedno písmenko a tak z toho nakonec vznikla "Riva".

  Riva je malý čertík, neposlušnost a lotroviny jí srší z očí a ve spojení s naší dcerou je to teda opravdu povedená dvojka - jedna horší než druhá. Rivušku jsme přivezli proto, aby naše Sherka nebyla na dvoře sama a také proto, že na ní plánujeme další chov hovawartů. Zda se toto naše přání vyplní, ukáže čas.

  Pevně věříme, že vše potřebné k chovnosti (zuby, DKK, exteriér, povaha) bude mít Riva OK a my se po ní jednou štěňátek dočkáme. Zatím je to třeštidlo, které má rádo hlavně lumpárny a aportky, tak doufáme, že jí to vydrží, abychom společně splnili i nějakou tu zkoušku z výkonu. Předpoklady má, tak nám držte pěsti !!!

 

  2012 - Tak bohužel nám vše dle předpokladů nevyšlo, Rivuška má DKK 3/1, což znamená, že štěňátka mít určitě nikdy nebude. Neznamená to ovšem, že bychom ji měli o něco méně rádi ... třeštidlo je to pořád stejné a ve společnosti Nikolky jsou někdy k neukočírování. Snad nebude mít žádné problémy a prožije u nás spokojený život i bez výstav a náročného výcviku.