CHS Moravia Diamond

    Vítejte na stránkách CHS Moravia Diamond, která byla založena v roce 2002 a která se věnuje chovu psů, pro mě nejúžasnějšího plemene na světě - Hovawarta.

    První fenkou, která v roce 2004 u nás odchovala "A" a v roce 2006 "B" vrh Moravia Diamond, byla černoznakatá Ch. BAXIA Moravia Hovacor, moje srdeční záležitost a to nej nej nej stvoření na světě, které jsem kdy měla. Dnes již bohužel není mezi námi, ale v našich vzpomínkách i nadále zůstává. 

    Z "A" vrhu doma zůstala plavá ASHERA Moravia Diamond, klidná a vyrovnaná fenka se stala matkou  C, D a F vrhů Moravia Diamond, přičemž z vrhu D pak po Baxinčině smrti u nás rok zůstala i její vnučka DAXIA Moravia Diamond. Znakatý čertík, který vymýšlel neustále nějaké vylomeniny a pokud jsem alespoň jednou denně nemusela uklízet něco roztrhaného nebo zdemolovaného, myslela bych si, že ani nejsem doma :o))

    V době spouštění těchto stránek mám v plánu z polské CHS "Tu Pilnuje" přivézt černoznakatou fenku po německém plemeníkovi FRISKO vom Hause Luka a polské feně MOJA MIŁA Tu Pilnuje, kteří jsou pracovně vedeni a mají složenou spoustu zkoušek z výkonu. V naší CHS by tedy měla v brzké budoucnosti dovádět FANKA Tu Pilnuje.

    Jak to od července 2010 v naší CHS pokračuje, jak se nám daří nebo nedaří na poli výstavním a pracovním, se můžete podívat třeba v novinkách. Doufám, že se Vám bude na našich stránkách líbit a budete se sem vždycky rádi vracet.

Martina Fistungová